• as@b-as.pl
  • (58) 681-03-83, (58) 681-12-61 / (+48) 691-899-869

Podłogowe płytki gresowe i klinkierowe oraz systemy schodowe
Najwyższa wytrzymałość i nowoczesny design

Płytki ceramiczne są niezmiennie pożądanym materiałem do wykończenia powierzchni podłóg i ścian we wnętrzach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Ich charakterystyczne cechy, takie jak: odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, łatwość utrzymania w czystości oraz niemal nieskończona ilość dostępnych wzorów, struktur i kolorów powoduje, że w pewnych obszarach zastosowania są po prostu niezastąpione. Wielu architektów wnętrz oraz inwestorów nie wyobraża sobie nowoczesnego, dobrze zaprojektowanego domu, czy biura bez płytek ceramicznych. Za ceramiką na posadzkach współczesnych, energooszczędnych domów i obiektów użyteczności publicznej przemawia jeszcze jedna, charakterystyczna cecha, a mianowicie doskonała zdolność przewodzenia i akumulacji ciepła. Ta zaleta płytek, czyni je idealnym materiałem wykończeniowym przy coraz powszechniej stosowanym ogrzewaniu podłogowym.
Zarówno płytki gresowe, jak i klinkierowe są materiałem całkowicie mrozoodpornym. Jednakże wyłącznie płytki klinkierowe, produkowane metodą ekstrudowania, dają gwarancję najwyższej przyczepności do warstwy klejowej oraz unikalną właściwość polegającą na zdolności odprowadzania wilgoci z warstw podpłytkowych (beton, klej). Dodatkowo metoda ekstrudowania pozwala na produkcję różnorodnych, monolitycznych kształtek (schodowych, balkonowych), które wraz z płytkami standardowymi tworzą kompletny system na tarasy, balkony i schody zewnętrzne. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedmiotowe płytki i systemy schodowe stosować wewnątrz pomieszczeń, zarówno mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.
Wszystkie oferowane przez nas płytki posiadają określoną klasę antypoślizgowości (w przedziale od R9 do R13), oraz ścieralność niemal wyłącznie w klasie IV i V, co pozwala na ich zastosowanie w nawet najbardziej wymagających obszarach (np. przemysł spożywczy, warsztaty samochodowe, lakiernie, itp.).

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty wiodących niemieckich i polskich producentów płytek ceramicznych, w tym m.in.:
ABC KLINKERGRUPPE
STROHER
INTERBAU BLINK
OSMOSE
CERRAD
PARADYŻ
NOWA GALA